26 Maciej Kononowicz

GRZESiek
Zawodnik

PostWysłany: Nie 22:44, 27 Sty 2008 Back to top

Dziś na stadionie przy ulicy Bułgarskiej Lech Poznań w meczu sparingowym zmierzył się z zespołem Szinnika Jarosław. Podopieczni Franciszka Smudy przegrali niestety z rosyjską drużyną 0:1.

Spotkanie nie było zbyt emocjonującym widowiskiem. Najbliżej zdobycia bramki Lech był w 50 minucie, gdy do bezpańskiej piłki przed polem karnym dopadł Bartosz Bosacki. Po jego uderzeniu zespół Szinnika uratowała poprzeczka. Szczęście nie opuściło Rosjan do końca spotkania, bo tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego udało im się zdobyć zwycięską bramkę. Dawida Kręta z nabliższej odległości pokonał Maksim Zurawiliov.

Lech Poznań - Szinnik Jarosław 0:1 (0:0)

Lech (I połowa): Kotorowski - Kikut, Bosacki, Kucharski, Wojtkowiak - Injać, Bandrowski, Scherfchen, Quinteros - Pitry, Rengifo

Lech (II połowa): Kręt - Bosacki, Tanevski, Szyszka, Wojtkowiak - Zając, Bandrowski, Kononowicz, Henriquez - Pitry, Cueto

GRZESiek
Zawodnik

PostWysłany: Nie 12:03, 10 Lut 2008 Back to top

W trzecim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Belek piłkarze Lecha Poznań pokonali Japoński Sanfrecce Hiroszima 5:0. Trzy bramki dla Lecha Poznań zdobył Przemysław Pitry.

Jak się okazało Japończycy nie byli zbyt wymagającym przeciwnikiem. Lechici szybko narzucili przeciwnikowi swój styl gry i konstruowali kolejne ataki. Do przerwy poznaniacy prowadzili 1:0, a bramkę w 30 minucie zdobył Przemysław Pitry, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Andersona Cueto.

W drugiej połowie dominacja lechitów nie podlegała już dyskusji, co podopieczni Franciszka Smudy udokumentowali aż czteroma bramkami. Zaraz po rozpoczęciu gry w doskonałej sytuacji znalazł się Maciej Kononowicz, strzelił silnie ale piłka trafiła w poprzeczkę i zdaniem sędziego odbiła się od linii bramkowej. Na miejscu był na szczęście Pitry, który dopełnił formalności. W 63 minucie „Konon" mógł już jednak cieszyć się z trafienia. Wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Sanrfecce i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Chwilę później było już 4:0, a podanie Tomasza Bandrowskiego wykorzystał Marcin Zając. Wynik spotkania w 79 minucie ustalił Pitry, który tym razem strącił piłkę głową po dośrodkowaniu Piotra Reissa.

Lech Poznań - Sanfrecce Hiroszima 5:0
Bramki: 30. 47. 79. Pitry, 63. Kononowicz, 65. Zając
Lech: Dolha - Szyszka (46. Kikut), Bosacki, Midzierski (46. Kucharski), Henriquez (46. Wojtkowiak) - Zając, Injać (46. Bandrowski), Pitry, Cueto (46. Wilk) - Ruggerio (46. Reiss), Kononowicz