PostWysłany: Pią 18:28, 25 Sty 2008 Back to top

Posty: 427 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Brzozów

PostWysłany: Nie 11:24, 17 Lut 2008 Back to top

Porażka Romy

Rywal Królewskich w 1/8 finału Ligi Mistrzów - AS Roma przegrała na wyjeździe z Juventusem 0:1. Jedynego gola zdobył - w 45. minucie - kapitan turyńczyków - Alessando Del Piero. Inter pokonał 2:0 Livorno (2 gole Honduranina Davida Suazo). Po 23 rozegranych meczach ekipa Roberta Manciniego zajmuje - z 59 punktami - pierwsze miejsce w Serie A . Roma traci do lidera 11 oczek. Jej przewaga nad Juve stopniała do 1 punktu.

Rzymianie rozczarowali we wczorajszym meczu. Podopieczni Luciana Spallettiego grali tak, jakby myślami byli przy wtorkowym meczu z Realem Madryt. Nie zgadza się z tym sam trener przegranych. - Latwo powiedzieć, że przegraliśmy, bo myśleliśmy o meczu z Realem Madryt. Jednak porażka przyszła, bowiem nie zrobiliśmy na boisku tego, co mogliśmy zrobić.

Skład AS Roma z meczu z Juventusem: Doni - Tonetto, Ferrari, Mexes, Cassetti, Perrotta (82. Esposito), Taddei (60. Giuly), Pizarro (73. Aquilani), De Rossi, Totti, Mancini.

W spotkaniu rozegranym na Stadio Delle Alpi nie zagrali dwaj byli madridistas w kadrze Romy: Panucci (na zdjęciu wraz z Tottim) i Cicinho.

Mecz AS Roma - Real Madryt zostanie rozegrany we wtorek, 19 lutego, na Stadio Olimpico (20:45).

pazdek95

PostWysłany: Pon 18:40, 18 Lut 2008 Back to top

Niepewny występ Panucciego

Wiele wskazuje na to, że Luciano Spalletti, podobnie jak Bernd Schuster, również będzie musiał dokonać pewnych zmian w defensywie swojego zespołu z powodu kontuzji. Christian Panucci, jeden z głównych filarów obrony AS Roma, w dalszym ciągu odczuwa pewne bóle po sobotnim pojedynku z Juventusem i możliwe, że ostatecznie nie będzie mógł zagrać w jutrzejszym meczu z Realem Madryt. Na wczorajszej sesji treningowej w Trigoria, były madridista pracował na osobności, poddając się swojemu specyficznemu procesowi przygotowawczemu. Jeszcze dzisiaj powinniśmy poznać ostateczną decyzję, czy Włoch będzie gotowy na czas.

pazdek95

PostWysłany: Czw 20:46, 21 Lut 2008 Back to top

Pizarro: Mamy 51% szans na awans

David Pizarro, pomocnik AS Roma, strzelec wyrównującej bramki we wtorkowym meczu, uważa, że jego drużyna ma 51 procent szans na wyeliminowanie Realu Madryt. Jednocześnie wyraził zadowolenie, że po utracie gola drużyna zareagowała pozytywnie i ostatecznie zwyciężyła Królewskich 2-1.

– To był najlepszy moment, żeby strzelić takiego gola. To była bardzo ważna bramka, ponieważ dzięki niej wróciliśmy do gry – ocenił swoje trafienie Pizarro – Jestem szczęśliwy, że zespół umie radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Pizarro przyznał, że nie będzie łatwo – Mamy 51 procent szans na awans, ale zawsze wiedzieliśmy, że będzie ciężko z Realem Madryt. Ich gra mi zaimponowała, oni są przyzwyczajeni do rozgrywania tego typu meczów. Jednak we wtorek pokazaliśmy na co nas stać i jesteśmy w stanie ich wyeliminować - zaznaczył.

pazdek95

PostWysłany: Pon 16:34, 25 Lut 2008 Back to top

Roma - Fiorentina 1:0

AS Roma wygrała z ACF Fiorentina w meczu 24. kolejki Serie A. Bramkę zdobył w 53. minucie były zawodnik Królewskich, Cicinho.

Rzymianie podchodzili do potyczki z ekipą z Florencji opromienieni niewątpliwym sukcesem, jakim była wygrana na swoim boisku 2:1 nad Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W porównaniu z wtorkowym meczem ekipa Luciana Spallettiego wyszła na boisko bez Manciniego, Panucciego, Cassettiego, Pizarro i Juana w wyjściowym składzie. Od pierwszej minuty zagrał natomiast były zawodnik Blancos, Cicinho, który w meczu LM nie dostał szansy od trenera Romy.

W pierwszej połowie mecz był dość nudny. Warte odnotowania są tylko pudła Mirka Vucinicia (ASR) oraz Adriana Mutu (ACF). Rumun doznał także kontuzji w starciu z bramkarzem rzymian - Donim i musiał opuścić boisko w 39. minucie meczu.

Druga odsłona spotkania rozgrywanego na Stadio Olimpico była ciekawsza. W 53. minucie jedyną bramkę meczu zdobył najlepszy na placu gry Cicinho. Brazylijczyk wcielił się w rolę środkowego napastnika i strzałem lewą nogą pokonał Sebastiana Freya. Niestety, były zawodnik Królewskich wyleciał później z boiska za 2 żółte kartki.

Roma nie zachwyciła, ale pewnie pokonała Fiorentinę, która bez swego asa atutowego - Rumuna Mutu nie miała wiele do powiedzenia w drugiej połowie.

5 marca rewanż pomiędzy Realem Madryt a AS Roma. Wtedy to dowiemy się, która z tych drużyn zagra w ćwierćfinale Champions League. Nim podopieczni Spallettiego zagrają z Królewskimi, w lidze zmierzą się z Interem (wyjazd) i z Parmą (dom).

Skład AS Roma z dzisiejszego meczu: Doni - Cicinho, Mexès, Ferrari, Tonetto, Giuly (80. Pizarro), Aquilani, De Rossi, Taddei (62. Perrotta), Totti, Vucinić (67. Cassetti).